Home staging to przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajęcia.  Na rynku mamy wiele mieszkań, ale tylko niektóre z nich nadają się do tego, by się nimi zainteresować.

homestagingZ mojego doświadczenia wynika, że ciągle niewielu sprzedających lub wynajmujących zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przygotowanie mieszkania do sprzedaży.

Rzadko mieszkania sprzedają się na pniu. Zasadniczo należy liczyć się z tym, że mieszkanie sprzedamy po 3-6-9 miesiącach. Usługa Home stagingu może ten czas skrócić.  Mówi się, że mieszkania przygotowane, wystylizowane do sprzedaży, sprzedają się zasadniczo o 40 procent szybciej? Dlaczego?

Ponieważ  mieszkanie zostaje przygotowane i liczy się  pierwsze wrażenie. Pierwsze wrażenie to 30 kluczowych sekund, kiedy klient decyduje, że jest zainteresowany mieszkaniem i podejmie negocjacje. Pamiętajmy klient patrzy na Twoje mieszkanie już jak na swoje mieszkanie, dlatego też należy pokazać jego potencjał, możliwości jakie ma.

Z moich doświadczeń wynika, że klienci sprzedający mieszkania już o nie nie dbają, już w nich mentalnie nie mieszkają. Dlatego też często są to mieszkania takie sobie, stylistycznie nieciekawe, z mało gustownymi meblami, lub dodatkami, brudnymi oknami, częściowo bez mebli.

Co robi Home Stager?

Sprawia, że klient chce wrócić do Twojego mieszkania. Generalnie zmienia lub  ujednolica kolorystykę w domu, wprowadza nowe tkaniny, kwiaty, zwraca uwagę na konieczność renowacji niektórych sprzętów, zakup drobnych detali, dodatków lub mebli, aby mieszkanie zyskało nowy, nowoczesny wizerunek. Zazwyczaj jakieś 30 procent tego, co masz w domu idzie na czas sprzedaży w odstawkę.

A Ty jako klient wolałbyś kupić mieszkanie zadbane, pachnące wyszorowane? Czy raczej nie ma dla Ciebie znaczenia, że masz boazerię? odklejone linoleum, stary piekarnik i dywany rodem z PRL-? Dla mnie ma to znaczenie i powiem więcej….. swoje mieszkanie sprzedałam w 10 minut. Czego i Tobie życzę.

Jeśli  chcesz w końcu sprzedać swoje mieszkanie i potrzebujesz pomocy zapraszam do współpracy:)