Nie przepadam za obrazami. Nie mam gwoździ wbitych w ścianę. Lubię półki, regały, witryny, kredensy, komody, na których można ustawiać wizerunki. Wśród moich ulubionych mam ramki wypełnione tkaninami, tapetami i ostatnio plakatami typograficznymi. Plakaty z napisami, bo o nich tutaj mowa – to takie pisanie na ścianie – napisy w formie plakatów, naklejek, fototapet, tapet, czy liter wyciętych z metalu, drewna czy innego materiału.

Napisy zagościły już na dobre w naszych wnętrzach. Są to cytaty, powiedzenia, sentencje motywacyjne, zarówno w języku polskim jak i obcym. Jednym słowem gorący trend wnętrzarski, top w nowoczesnych dodatkach od dobrego już czasu. Na rynku można znaleźć całe multum tych dekoracji i tym sposobem zaznaczyć swoją przestrzeń.

Moim ulubionym motywem we wnętrzu jest litera g, która święci triumfy w Polsce i zagranicą. A że mam coś wspólnego z tą literą, od razu zaznaczyłam swój teren w swoim miejscu do pracy.

Gdzie kupić ciekawe plakaty?

Zacznę od zaskoczenia dla mnie, czyli cen, bo te zaczynają się już o 2.99 zł  do 19 zł w PEPCO. Generalnie jednak ceny wahają się  między 30 a 100 zł w zależności od formatu.

Ja zazwyczaj szukam inspirujących plakatów tego rodzaju na www.dawanda.pl

Litery można znaleźć też najprościej na Allegro

Możecie też poszperać w sklepach na  homebook.pl

Plakaty typograficzne mają też wielkie supermarkety Leroy, Obi, Castorama.

Zrób to sam(a)

Plakat z napisem możemy wydrukować sami  zarówno własnym sumptem na A4, lub dać do druku. Czcionki do pobrania są ogólnodostępne w internecie, wystarczy, że wpiszecie w google „darmowe fonty” i będziecie mogli wybierać do woli.

Po co mi takie napisy?

Po pierwsze nadają wnętrzu nowoczesny charakter.Po wtóre motywują.

Pierwszą moją typografią, którą zrobiłam sama było hasło  I am the boss here. Lubię je, więc stoi na moim biurku. Mam jeszcze inne sentencje w zasięgu wzroku, które mnie motywują – to taka 24 godzinna reklama dla naszego umysłu, motywacja podprogowa.

Na rynku znajdziecie  plakaty biało czarne, ale są też kolorowe, złote, żółte, różowe, Wystarczy tylko zdecydować się na kolor i szperać, szperać, i szperać.