ONE LITTLE WORD 2018

Jeśli lubisz planowanie – to ten post na pewno Ci pomoże ruszyć do przodu. Jeśli nie lubisz planowania – to ten post i tak pomoże Ci ruszyć do przodu, bo ONE LITTLE WORD to koncepcja planowania bez planowania, niezwykle silna energia i takie know how, z którym się zaprzyjaźniasz w 2018 roku, by osiągnąć to, co jest Ci potrzebne.

Ja uwielbiam planować, szczególnie na papierze. Nowe notesy, planery, kalendarze wraz z nowymi mazakami, ołówkami, długopisami, piórami mają w sobie coś magicznego. Po pierwsze z automatu cofają czas i wrzucają mnie w czasy szkolne, kiedy wszystko było takie proste, po wtóre wprowadzają jakiś nowy rodzaj energii pod tytułem „chce mi się, teraz będzie lepiej, uda mi się, na pewno to zrobię”.

PLANOWANIE BEZ PLANOWANIA

O  koncepcji ONE LITTLE WORD pisałam w ubiegłym roku tutaj, chcesz wiedzieć więcej wróć tutaj później.

Energia tego pomysłu na planowanie zaskoczyła mnie samą podsuwając wszystko, czego sobie zażyczyłam w 2017 roku. Wiedziałam, jakie są  moje słowa klucze na 2017 i filtrowałam możliwości, zaproszenia, wydarzenia, szkolenia właśnie pod tym kątem, a potem szłam jak burza, eliminując wszystko, co było nieprzydatne w 2017 roku. Czy podobnie było u Ciebie?

ONE LITTLE WORD to takie słowo klucz, coś, co Cię poprowadzi, jest wartością nadrzędną dla Ciebie w danym roku. To takie słowo, które, odpowiada na Twoje wewnętrzne pytania: czy coś robić, z czymś ruszyć, coś zarzucić, jak coś zrobić, i wreszcie czy to rzeczywiście jest moje?

To Twoje magiczne słowo lub słowa, powinny dodawać Ci energii, kierować Cię w stronę Twoich priorytetów, pchać Cię w kierunku sukcesu, nad którym pracujesz.

Teraz już wiem, że każde planowanie  i tak powinno zawierać takie roczne ONE LITTLE WORD, które przydaje się także w momentach newralgicznych, kiedy stajemy na rozdrożu.

SZUKAM CZEGOŚ TYLKO DLA SIEBIE

Podobnie jak w zeszłym roku, w 2018 sama szukam krążę, wymyślam, co mi pasuje, by wybrać te słowa, które pchną mnie w kierunku, który jest dla mnie ważny.

Obecnie  pracuję na:

CONNECT
WOMANITY
MY WAY
MY SLOW LIFE
MY TIME
PUBLIC
YOGA
SILVA METHOD

W 2017 roku wybierałam pomiędzy:

OUTSIDE
DO PRZODU
U SIEBIE
MY
KONSEKWENCJA
OD RAZU
COME BACK

Słowa mogą pracować dla ciebie po polsku lub w języku angielskim – to zależy od ciebie. Ja lubię potencjał tych angielsko brzmiących.  Generalnie powinny dodawać Ci emocji,  energii, ruchu.

Słowa powinny kierować Cię na cele, postanowienia, potrzeby nawet wówczas, kiedy może nie wiesz, czego chcesz dokładnie. Znajdujesz takie słowo –nawigatora– coś, co Cię poprowadzi.

A W PRAKTYCE?

Potrzebujesz schudnąć

PRZYKŁADOWE SŁOWA: Mniej, ruch, kobiecość

I idziesz tym torem… jeśli zastanawiasz, którą restaurację wybrać – twoje słowo kluczowe pokazuje Ci kierunek. Zastanawiasz się jak spędzić wolny dzień –  masz słowo kluczowe, które Cię poprowadzi,  szukasz aktywności dla siebie … też już wiesz…

Potrzebujesz poprawić relacje w domu

PRZYKŁADOWE SŁOWA: rozmowa, hygge,  przy stole, razem

Potrzebujesz nowej pracy

PRZYKŁADOWE SŁOWA: Odwaga, kobiecość,  w zgodzie z sobą

A jakie słowa w 2018 pociągną Ciebie do sukcesu, o którym marzysz? Z którym słowem ruszysz i będziesz poruszała się  równomiernym pewnym krokiem? Szukanie słowa to proces,  może zająć Ci trochę czasu.Co jest  dla Ciebie ważne? Które  słowo zaprowadzi Cię do Ciebie, takiej, jaką chcesz być?

JAKIE JEST TWOJE ONE LITTLE WORD?

W obszarze prywatnym?
Zawodowym?
Rodzinnym?
Innym ważnym?