Związki  i finanse należą do najczęściej konsultowanych problemów przez konsultantów feng shui. Kobiety mają nowe domy, piękne mieszkania, ale coś ciągle w związku utyka, więc zwracają się do mnie Od czego zależy powodzenie w związku, jakie są prognozy na ten rok Ognistego koguta? Powiem wam, co koniecznie trzeba posprawdzać i posprzątać, by love feng shui było na najwyższym poziomie.

Energia komunikacji i energia kobieca

Na pierwszy ogień idzie energia komunikacji – zarówno ta na poziomie fizycznym czyli rozmowa, jak i wsparcie jej od strony feng shui. Pisałam o tym tutaj, więc sprawdź, czy masz ją w domu: Feng shui w związkach – dajcie wody!

Na pewno pod uwagę należy wziąć równowagę energii męskiej i żeńskiej w domu: informacje masz tutaj.

Meble

Po wtóre do sprawdzenia są dwa kluczowe meble w domu: stół, przy którym się rozmawia na co dzień i łóżko, miejsce budowania relacji, ale także rozmowy. I od razu radzę: zobacz czy aranżacja Twojej sypialni czy miejsca w salonie wprowadza tzw. hygge? Czy często w niej jesteś, by  po prostu pobyć sama, lub z partnerem, poczytać? Jak wygląda Twoje love feng shui?

Miejsce buduje się wprowadzeniem energii, byciem tam. Co mi z pięknej designerskiej sypialni, kiedy ona wyrzuca użytkowników – to czy używamy miejsca jest podstawowym kryterium dobrego feng shui miejsca.

Jeśli  Twoja sypialnia z jakiś powodów nie przyciąga – po prostu zmień ją. Najprościej: wypisz jaka jest, jakie kolory dominują, faktury, dekoracje i wprowadź coś zupełnie przeciwnego. Nie jest to jednak klasyczne podejście feng shui, ale zawsze lepiej zrobić coś, niż nie robić nic, kiedy związek kuleje.

O sypialni pisałam wielokrotnie: jaka powinna być, jakie błędy w niej sprawiają, że nasz związek ma się źle – zerknij tutaj, masz kompendium wiedzy. Uwaga: za sypialnię uważam też miejsce do spania w salonie, nie każda z nas ma regularną sypialnię.

Genialny rok 2017

W 2017 roku miejscem  wspierającym energię romansów, atrakcyjności, romantycznego nastroju, magnetyzmu i relacji jest obszar NE – północnego wschodu. Tutaj możesz zobaczyć, jak zrobić taką prostą analizę obszarów w domu.

Zobacz, co masz w tym obszarze. Czy on wizualnie wspiera relacje i związki? Czy masz  tam porządek? Czy go używasz? Czy wprowadzasz tam energię? Koniecznie zrób taki mini audyt. A potem możesz wstawić tam bukiet z kwiatami, najkorzystniej czerwonymi, różowymi, lub pomarańczowymi. Mogą to być tulipany, róże lub inne. Jeśli staną tam na stałe pamiętaj, aby często wymieniać wodę i aby zawsze były świeże.

Koniecznie zrób to jak najszybciej ponieważ jednym z  najkorzystniejszych  miesięcy atrakcyjności jest marzec, a potem dopiero grudzień. Dodatkowo warto byłoby uruchomić także sektor południowego wschodu, który w bieżącym roku również jest świetny i po prostu go przeglądnąć i używać.

Chińskie zwierzęta

Korzystna w tym ujęciu będzie także energia  chińskiego zwierzęcia – konia i  miesiąc konia który w bieżącym roku jest wręcz genialny. Nastawiamy się szczególnie na czerwiec, gdzie rezyduje tzw. Peach Blossom na S2 w kompasie – choć tu już wchodzę w klasyczne feng shui.

Ten rok ma być także świetny dla wszystkich urodzonych w roku Koguta (podaję tylko daty potencjalnych czytelniczek) – 1945, 1957, 1969, 1981,1993 (rok chiński liczy się od 3-4 lutego, jeśli urodziłaś się przed tą datą reprezentujesz rok poprzedni).

Jak widzicie możliwości jest wiele.  Jeśli jeszcze potrzebujecie wsparcia koniecznie posłuchajcie moich  dwóch wywiadów dla RMF FM oraz dla Radia Eska zapraszam was tutaj.

Trzymajcie się cieplutko i poprawiajcie  swoje love feng shui.