Pobudzenie energii w domu jest o tyle ważne, że tylko tam, gdzie mamy energię żyje się dobrze i chce się żyć. Tak jak ze zdrowiem i samopoczuciem – jeśli masz energię chce się działać i wszystko przychodzi bardzo łatwo.  W domu jest tak, że wszelkie rejony, które mają deficyt energetyczny to miejsca, w których  nie chce nam się przebywać, pracować, kochać się, czy po prostu spędzać czas. Zatem jak pobudzić energię w domu?

To ruch daje energię. To energia dodaje ruchu.

Możliwości jest wiele, skuteczność metody uwarunkowana jest przede wszystkim tym, jak skomplikowane jest mieszkanie lub dom, jak zabałaganione lub zablokowane.

Najprostszą metodą pobudzania jest sprzątanie, ruszenie energii odkurzaczem, miotłą, szmatą uwolnienie z nadmiaru rzeczy szaf, szuflad komód – generalnie pozbycie się rzeczy, tak, by energia mogła krążyć w miejscach w których do tej pory była zablokowana.

Kolejną możliwością pobudzenia energii są wszelkiego rodzaju remonty. Remontujemy, ruszamy meble, przesuwamy szafy, odklejamy tapety, podnosimy dywany. Jednym słowem dzieje się!

Innym sprawdzonym przeze mnie sposobem jest wyklaskiwanie kątów. Metodę tę znam od Karen Kingston i z mojego doświadczenia sprawdza się zawsze. Wyklaskujemy całe mieszkanie, wszystkie kąty od  dołu ku górze – podnosząc poziom energii. Po tym zabiegu, przy którym można się nieźle namęczyć,  dokładnie się myjemy. Sposób daje świetne rezultaty, gdy nam coś utknęło, po chorobie w danym miejscu, a co najważniejsze po przeprowadzce do nowego mieszkania po kimś.

Pobudzamy energię tylko w uporządkowanych obszarach. Nie chcemy przecież wzmocnienia bałaganu w przestrzeni, a więc i w życiu.

Energię możemy ruszyć jeszcze  dźwiękiem, czyli w grę wchodzi radio czy telewizja. Także poprzez otwieranie okien  i przebywanie w danym rejonie.

Energię też świetnie ruszają zwierzęta, wkrótce o tym napiszę…

Dlaczego pobudzanie energii jest tak ważne? Dlatego, że jeśli nie masz energii  w danym miejscu, energia Cię nie zasila i nawet jeśli na chwilę obecną jest ok.  z biegiem czasu może Ci jej zabraknąć. A brak energii to problemy z pracą dziećmi, małżonkiem…

Dlatego też dmuchaj na zimne i ruszaj do pracy!

A gdzie najkorzystniej  ruszyć energię w maju 2016 roku, przeczytasz już wkrótce  na mojej stronie www.studiofengshui.pl i już bezpośrednio tutaj.