„To też przeminie” – to zdanie jest jednym z bardziej uniwersalnych i niosących spokój, nadzieję, ale też zmuszających do ruchu. Usłyszałam  je u Ajahna Brahma  – ukochanego buddyjskiego mnicha wielu internautów. Powtarzam je jak mantrę. Przydaje mi się także, kiedy myślę o hygge w domu.

„To też  przeminie” – to świetna recepta na nasze kobiece doły, depresje, spadki nastroju, słabsze sytuacje w życiu. Bo nie jesteśmy tym, co myślimy, jesteśmy kimś więcej. Ja jestem – a moje myślenie, to tylko część mnie, nie jest mną w 100 procentach.

„To też przeminie” – powtarzaj i bądź tego świadoma w trudnych sytuacjach, kiedy jest Ci źle. Kiedy w domu nie jest tak jak powinno, kiedy dom Cię drażni, kiedy coś nie gra, kiedy czegoś nie umiesz zidentyfikować, kiedy jesteś po rozwodzie, samotna, wali Cię życie. To też przeminie.

Ale kiedy Ci jest świetnie też pomyśl o tym zdaniu. Nie żeby wywołało smutek, ale jeszcze większą chęć zanurzenia się w tym, co teraz u Ciebie jest super. Bądź w tym całą sobą, Delektuj się chwilą, bo…to też przeminie. Tutaj na myśl przychodzi mi cała filozofia hygge tu i teraz z tym, co mam najlepszego, w tym co mam najlepszego, z tymi którzy są dla mnie ważni. To też przeminie więc bądź na 100 procent.

Zajmuję  się wnętrzami więc to zdanie odnoszę do wnętrz… Masz w domu miejsce, gdzie możesz się zresetować, pobyć ze sobą, odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania? Z moich obserwacji wynika, że możesz nie mieć. Mamy małe mieszkania, a nawet, kiedy budujemy domy też nie planujemy miejsca dla siebie. Jeśli masz takie miejsce – super, jeśli nie pomyśl, co możesz robić, by mieć? Może rozwiązaniem nie byłaby przestrzeń a czas, kiedy jeszcze wszyscy śpią, lub już śpią. Może masz jakiś inny, swój pomysł.

Inną kwestią jest otoczenie się tym, co robi hygge. Możesz poczytać o tym tutaj…

Jeśli potrzebujesz pomocy, by zająć się Twoim domem, bo coś Ci nie gra, a nie umiesz zidentyfikować – to polecam się, jako ktoś, kto widzi więcej, z innej perspektywy i możemy razem popracować nad zmianą. Zadzwoń teraz.

A tu masz cały wykład mojego i nie tylko mojego ukochanego mnicha buddyjskiego Ajahna Brahma … on też przeminie, więc śpiesz się go posłuchać….