papierowa torba

Papierowy worek zrobił międzynarodową karierę. Torba Le sac en papier wymyślona najpierw, jako torba do pakowania zakupów tak spodobała się klientom francuskiego sklepu Merci,  że autorzy  Studio grafiki Be-poles zaproponowali ją  w nieco ulepszonej postaci. I tak pojawił się  fenomen wnętrzarski, na punkcie, którego ja też zwariowałam.

Ten papierowy worek jest absolutnym hitem już od dłuższego czasu i  na potęgę wykorzystuje się go we wnętrzach w stylu skandynawskim, w każdym razie z nimi się kojarzy. Nie ma takiej drugiej torby – worka, które byłyby tak szeroko komentowane i fotografowane przez blogerów wnętrzarskich.

Torba Le sac wykonana jest z organicznego recyklingowego papieru, w dwóch kolorach: na zewnątrz w kolorze białym z napisami, wewnątrz kartonowym, mierzy 60 cm.

Dlaczego ten papierowy worek jest tak popularny i świat wnętrz go pokochał?

Na pewno z kilku powodów. Przede wszystkim jest Eko, a więc zdobywa serca już na początku. Dodatkowo ma motywy typograficzne,  w tym przypadku napisy, które obecnie są bardzo modne we wnętrzach.

Ważny jest jeszcze jeden wnętrzarski trend – eksponowanie rzeczy poza szafami, regałami, komodami, meblami. Tutaj bardzo dobrze sprawdziły się kosze rattanowe, o których pisałam tutaj, także kosze metalowe, pudła, które np. proponuje Ikea, zobacz jakie. Torba le sac jest kolejną możliwością uporządkowania rzeczy, poza standardowymi meblami, lub wówczas, kiedy po prostu już się do nich nie mieścimy.

 Po co Ci taki papierowy worek? zapytał mój mąż…

Możliwości wykorzystania jest mnóstwo. Wszystko zależy od naszej kreatywności i potrzeb.

Przydaje się:

jako worek do przechowywania: zabawek, dokumentów, rulonów, drobiazgów

do domowego biura na podręczne rzeczy, torby, plecaki, przy biurku lub pod biurkiem

jako gazetownik lub modny worek na książki np. w salonie

jako osłonka na wazon z kwiatami lub badylami, suszkami – elementami drewnianymi eksponowanymi obecnie we wnętrzach

jako worek na maty do jogi

jako osłonka na doniczki, duże lub mniejsze kwiaty

jako worek do przedpokoju na parasole, szale, chusteczki, plecaki

jako worek na  pranie, kosz na papier toaletowy, rzeczy łazienkowe

Ja torbę wykorzystuję, jako worek na maty do jogi. Mieszczą się w nim dwie maty i 2 kostki do jogi ( o jodze pisałam tutaj).

Obecnie torba ma już wiele odmian i wizerunków zobaczcie sami. Można też zrobić ją samemu, w necie znajdziecie opisy jak to zrobić.

Zobaczcie jak można ją ciekawie wyeksponować w domu.

 

A dlaczego warto porządkować rzeczy przeczytasz tutaj

Więcej inspiracji  związanych z papierową torbą le sac znajdziecie na moim PINtereście

 

 

Foto:

www.pinterest.com