Biuro Google w Londynie. Wnętrze jako wizytówka firmy. Widać prestiż i kreatywność firmy

Biuro Google w Londynie. Wnętrze jako wizytówka firmy. Widać prestiż i kreatywność firmy

Feng Shui  w biurze to  także wiedza związana z przestrzenią. Do niedawna była postrzegana, jako nieszkodliwe szaleństwo rodem z Chin ze smokami, tajemniczymi energiami i złotymi żabami przynoszącymi szczęście. Powstała jednak ponad 4000 lat temu i musiała być dostosowana do ówczesnego postrzegania świata.

Dzisiaj Feng Shui to precyzyjna wiedza, analizująca wpływ przestrzeni na nasze życie. Te kiedyś wyśmiewane, chińskie „zabobony” są  teraz precyzyjnie analizowane w wielkich światowych pracowniach architektonicznych i stanowią integralną część procesów projektowania.

LOKALIZACJA, ARANŻACJA, LOKALIZACJA

Powodzenie biznesu zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników.

Niezwykle istotną kwestią w aranżacji samej firmy jest także miejsce dla klientów, o czym bardzo często się zapomina. Na uwagę zasługuje również spójny wizerunek firmy – jej nazwa i logo. Z mojego doświadczenia i pracy nad Feng Shui  w biurze wynika, że uchybienia, w którejś z powyższych kwestii, natychmiast przekładają się na problemy finansowe.

Ludzie biznesu często pytają jak to możliwe, żeby chińska sztuka aranżacji przestrzeni była ciągle aktualna i mogła przynosić wymierne korzyści? Wówczas kieruję ich uwagę na największe miasta Azji rozwijające się w oparciu o Feng Shui z najsłynniejszymi budynkami: Bank o China, Hong Kong Shanghai Bank czy Peninsula Hotel. Eksperci mają tam pełne ręce roboty, a rozwój biznesu w tej części świata jest oparty na precyzyjnej wiedzy, co może przynieść firmie korzyści a czego się wystrzegać, by firma nie splajtowała.

Feng Shui kładzie ogromny nacisk na kwestie, które w naszej kulturze są niedoceniane. Należy tutaj lokalizacja firmy, okoliczne budynki, szlaki komunikacyjne zarówno piesze jak i samochodowe lub place budowy w okolicach firm. Te czynniki odgrywają ogromną rolę w zyskach firmy lub ich braku.

Pojawienie się w rejonie firmy np. placu budowy i zamknięcie w związku z tym kluczowej dla firmy drogi może bardzo niekorzystnie wpłynąć na jej dochody. Podobnie aranżacja głównego wejścia do firmy w niekorzystnym miejscu sprawi, że firma może mieć problemy. Być może nie jest to kwestia dni czy miesięcy, ale z doświadczenia prognozuję wzrost lub upadek biznesu.

Istotną rolę, ułatwiającą pozyskiwanie dochodów jest także wewnętrzna aranżacja firmy. Biuro jest jedną z ciekawszych przestrzeni, z jakim przychodzi zmierzyć się konsultantowi Feng Shui  z wielu powodów. Biuro to wizytówka firmy pokazująca jej potencjał i prestiż.  To także miejsce pracy dla naszych pracowników, czyli ludzi, którzy pracują na nasz sukces. Często te kluczowe funkcje biura są pomijane. a samo biuro bywa urządzane bez szczegółowej analizy potencjału samej lokalizacji, ustawień wewnątrz firmy, sami zaś pracownicy mają często przypadkowe miejsca, w których nie zawsze są skuteczni i dostatecznie skoncentrowani na pracy.

Przyjrzyj się jak robi to Google. To właśnie właściwe Feng Shui w biurze i w pracy.Prestiż, zaufanie, kreatywność oraz lokalizacja. Jednym słowem sukces.

Już wkrótce napiszę o kolejnych kluczowych elementach powodzenia firmy:
wejściu,
kolorach
ustawieniu biurek
zatrutych strzałach
miejscu prezesa w firmie
i wielu wielu innych….