Dom Feng Shui  do poprawki?

Mam przed sobą maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui  innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby  wysłuchano mnie zaufano, nie robiono,  bo „tak mi się wydaje”.

Czy ekspertyza jest ok? Nie wiem, teraz na pewno nie. Po pierwsze dlatego, że jej nie znam, a tylko domyślam się z maila, że może być średniej jakości. Po wtóre nie znam przestrzeni w jakiej powstanie dom. Nie wystarczy tylko wykorzystać wiedzę Feng Shui z internetu, by  klient miał zdrowy dom, w którym przydarza się ogólno pojęty dobrobyt.

I tak  sobie wyliczam ….. co ja bym zrobiła, co ma u siebie by dom był zgodny z Feng Shui czyli, żeby, żyło się lepiej, zdrowiej bez problemów finansowych.

I tak konieczne jest sprawdzenie formy zewnętrznej w najdrobniejszych detalach, oszacowanie terenu: gór, szlaków wodnych zarówno naturalnych jak i tych urbanistycznych.

Konieczne jest oszacowanie form zewnętrznych szkodliwych tzw. sha chi oraz sheng chi czyli  tych wspierających dobrobyt i rozwój w nowym domu. Resumując ten aspekt, korzystne jest oszacowanie, ile energii dostanie nasz dom, bo energia  w domu  zgodnym z Feng Shui to energia, która zasila także naszą rodzinę, nasze plany, nasz rozwój. Ważne jest oszacowanie, ale także umiejętność manewrowania, by dom dostał jak najwięcej chi.

Potem w kontekście formy zewnętrznej należałoby oszacować potencjał domu na najbliższe, co najmniej 20 lat. Czynniki audytu dadzą nam odpowiedź, gdzie rozmieścić kluczowe pomieszczenia; wejście główne, kuchnię wraz z kuchenką oraz sypialnię. Dodatkowo umiejętne manewrowanie bryłą domu pozwoli nam uzyskać jak najkorzystniejszy potencjał. Czasem różnica wynosi kilka stopni a prognozy są diametralnie różne. Można w to nie wierzyć, ja nie wierzę, ale wiem z doświadczenia.

Kolejnym krokiem jest analiza samego rzutu domu, przestrzeni odjętych, także szlaków komunikacyjnych w domu, drzwi, okien,, kluczowych pomieszczeń.

Na pewno należy rozpatrzeć sam trygam domu oraz trygramy   związane z samymi mieszkańcami. Warto także przeanalizować ich relacje osobiste w kontekście obiegu 5 elementów. Na koniec jako wisienka na torcie konsultacja związana z rozmieszczeniem kluczowych mebli i kolorystyką.

To oczywiści skrót konsultacji Feng Shui, która mogła być zrobiona dawno, profesjonalnie, bez sprawdzania u kogoś innego. Cóż  należy mieć nadzieję, że klientka mimo wszystko ma kompletny  wielostronicowy raport,  jakie plusy i minusy ma jej dom, czego może się spodziewać, na co uważać, w co włożyć dodatkowo swoją osobistą energię, jak zaaranżować działkę, wejście główne ustawić dom i wiele, wiele innych informacji, które  pokażą, że ma dom marzeń. Mam taka nadzieję, choć nie mam przekonania:(