Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać? Dlaczego dom w budowie i dobre feng shui są tak ważne?

Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Dlaczego mówi się, że warto zrobić analizę Feng Shui przed lub w trakcie budowy domu? Przecież, jeżeli mamy architekta, po co jeszcze konsultant Feng Shui? Przede wszystkim, dlatego że konsultant widzi rzeczy, których nie dostrzega się w ogólnym hurraoptymizmie po podjęciu decyzji o kupnie lub budowie domu.

Konsultant nie kieruje się emocjami jak kupujący a wiedzą, co służy ludziom a czego należy unikać. Z ekspertem Feng Shui jest trochę tak, jak z fachowcem od samochodów. Kupujący często kupuje oczami, fachowiec  podpowiada na zimno, co jest do wymiany, bo za jakiś czas na pewno się zepsuje.

Ekspertyza Feng Shui jest ważna z wielu powodów. Po pierwsze na etapie projektowania możemy jeszcze usnąć wiele usterek przestrzeni, jakie spotyka się na ogół w domach. A więc wszelkiego rodzaju ucieczki energii, które sprawiają, że z takich domów energia  ucieka, a dom bez energii to domownicy bez energii. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich domach po przeprowadzce lub wyprowadzce, ludzie chorują, rozwodzą się, są nerwowi, często się awanturują i nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje, mimo, że wszystko jest urządzone często na najwyższym poziomie i za duże pieniądze.

Innym błędem, jaki możemy wyeliminować przy budowie jest niekorzystna ścieżka dojścia do domu. Źle ustawiona ścieżka a także blokady strefy wejścia skutkują często tym, że  ludzie są cały czas poza domem, w delegacjach, rozjazdach nie są związani z domem a więc i rodziną. Chińczycy mówią, że o wszelkie blokady w przestrzeni takie jak słupy, drzewa, źle usytuowane drzwi, roztrzaskuje się szczęście domu.

Kolejnym błędem może być posadowienie samego domu. Domy, które stoją bokiem do wjazdu na posesję mogą tracić wiele dobroczynnej dla mieszkańców energii. Energia nie dociera w takim stopniu jak do domu, gdzie wejście na posesję znajduje się w linii wejścia do samego domu.

Istotną rzeczą jest także analiza otoczenia tzw. mitycznych zwierząt. Ta analiza pokazuje, czy dom będzie gromadził energię dla swoich mieszkańców, czy mieszkańcy będą w nim czuli się źle, będą pozbawieni energii, a przede wszystkim narażenie będą na niespodziewane wypadki.

Na etapie budowy lub analizy planu domu możemy także uniknąć blokad architektonicznych, ostrych kantów, słupów, zbyt dużych przestrzeni lub problemów z ustawieniem nawet ogromnego domu lub znalezieniem w nim miejsca dla domowników.

Generalnie już na etapie projektowania, szukania miejsca, budowy a także samej aranżacji można prognozować czy dom czekają niespodziewane wydarzenia, czy mieszkańcy mogą liczyć na zdrowie, bardzo dobrą sytuację finansową, rozwój intelektualny, dobre kontakty z ludźmi i rozwój w ogóle.

Przy przeprowadzce do nowego miejsca istnieje niebezpieczeństwo, że rodzina może rozpaść się od wewnątrz. Każdy z domowników znajdzie swoje miejsce i nie będzie spędzał tyle czasu z rodziną, co w małym mieszaniu. Ważne jest, zatem, aby ustawić tak przestrzeń by cementowała rodzinę, a nie dezintegrowała jej.

I na koniec chyba najistotniejsza kwestia, czyli dobre relacje i finanse. Jeżeli w naszym domu dzieje się źle, to żadna inna aktywność życiowa tak naprawdę nie ma sensu. Dlaczego zatem warto zrobić ekspertyzę Feng Shui? Przede wszystkim dlatego, że to Dom jest najważniejszy w życiu.