Wiosna tuż-tuż, więc mam nieodpartą ochotę na zmiany we wnętrzu. Zerknęłam na trendy wnętrzarskie i w tym roku jak w żadnym innym – króluje zieleń. Wg. Pantone Color Institute  kolorem roku jest tzw. Greenery,  a więc soczysta zieleń – kolor inspirowany naturą, budzącą się wiosną. Uwielbiam takie wiosenne klimaty – mała prosta zmiana i już mam trendy we wnętrzu. Was też do tego zachęcam.

Zieleń w psychologii koloru to kolor odprężający, regenerujący siły, dodający witalności, przywołujący dobra  natury, powrót do przyrody. O jego energii możesz przeczytać tutaj. Z jednej strony  wprowadzając kolor, mam możliwość wypoczynku, ale też dodania sobie energii, wybierając odpowiedni odcień zieleni.

Wszystko, co związane jest z drewnem, roślinami, kwiatami, także kolorem zielonym  jest świetnym wsparciem dla energii finansów. Drewno karmi finanse, jest wsparciem i generuje możliwości zarabiania w dobrze ustawionym domu.

Zieleń, która jest także bardzo modna w świecie mody, świetnie komponuje się z  pastelami, (które były modne w ubiegłym roku – serenity blue i quarz rose) także szarością, wariantami brązu, fioletu, złota, turkusu czy miedzi. Trzeba wziąć tylko pod uwagę jaki odcień i nasycenie wybierzemy i dobierać odpowiednik w innym kolorze.

Jak wprowadzić greenery w domu?

Można to zrobić na wiele sposobów i w bardzo prosty sposób –  najkorzystniej dodatkami – nigdy nie zachęcam do malowania dużych powierzchni mocnym kolorem.

Sugeruję raczej:
poduszki,
kolorystykę wizerunków,
tematykę wizerunków,
modne makatki, makramy,
tkaniny,
narzuty,
kolor tapety na fragmencie ścian,
roślinne motywy tapet lub tkanin.

Hitem we wnętrzach 2017 są także rośliny, bukiety kwiatów, których wprowadzenie stworzy we wnętrzu kolejny  modny trend tzw. Urban Jungle – inspiracje możesz zobaczyć tutaj. Ten trend świetnie wspiera także energię rozwoju w domu, pójścia do przodu.

Jak najkorzystniej zestawiać greenery?

Zieleń świetnie komponuje się z bielą, czernią, szarością, tutaj zawsze mamy do pary. Drewno także świetnie podkreśli zieleń, podobnie jak pomarańcze, fiolety, żółcienie, brązy czy odcienie niebieskiego.

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj.

 Źródło zdjęć