Jednym z moich ulubionych stylów we wnętrzach jest Boh Style czyli orient – nowoczesność z wykorzystaniem orientalnych motywów, dekoracji, wzorów, kolorów. Może być klasyczny czyli przeładowany, ale też może być dodatkiem, elementem w wersji boho vintage… i tutaj chylę głowę.

Czego potrzeba, by uzyskać boho look?   Głównym  wyznacznikiem jest  na  pewno mix tkanin, kolorów, wzorów z domieszką  orientalizmu.

boho style

boho style

boho style

boho style

Na pewno  sprawdzą się mocne nasycone kolory: pomarańcze turkusy, róże, żółcienie, tkaniny w orientalne wzory, często marokańskie, tureckie, podobnie marokańskie lampiony i orientalne dodatki: lampy, dywany czy kilimy.
Sypialnia w stylu boho

Sypialnia w stylu boho

Tak naprawdę styl mieści się właśnie w dodatkach. To tkaniny chodniki, kilimy, wiele porozrzucanych poduch, ale uwaga może być na tle neutralnych mebli, neutralnych ścian, choć także tych bardziej wysmakowanych czyli orientalnych.
Generalnie bohemian to luz, artystyczna dusza, kreatywność i pamiątki z orientalnych podróży, styl dla indywidualistów, artystów podróżników ….hm… wiem już zatem czemu mi się podoba:)
Jednak moim objawieniem w tym stylu jest Paulina Arcklin i jej cuda we wnętrzach

paulina arcklin

Źródło zdjęć: Pintereest.com