Święta tuż, tuż. Dziś chciałabym pokazać wam inspiracje na niebanalne, dizajnerskie jajka wielkanocne. Oczywiście tradycji musi stać się zadość i te typowo polskie na pewno na stole się znajdą, niemniej jednak warto spróbować czegoś nowego. Zobacz 50 pomysłów na pisanki w stylu Eko.

Pisanki można farbować na różne sposoby, barwnikami naturalnymi lub syntetycznymi, tych drugich nie polecam. Warto wybrać to, co daje natura.

Na czym polega patent jajek w wersji skandi, ekololicznej tak obecnie modnej?? Na rysowaniu! Będziemy potrzebowali tylko białego lub czarnego flamastra i nieograniczonej wyobraźni. Zobaczcie zresztą sami:

Biało czarna grafika na białych jajkach

jajka w stylu skandynawskim

jajka w graficznym stylu

 

jajka w stylu skandynawskim

graficzne jajka w stylu skandynawskim

Jajka malowane białym flamastrem

Jajka w stylu skandynawskim

Jajka w stylu skandynawskim

A jak najłatwiej zrobić pisanki w stylu Eko? Barwników naturalnych jest wiele: Oczywiście polska Wielkanoc nie obejdzie się bez tradycyjnych jajek farbowanych w cebuli, ale może warto pomyśleć o czymś dodatkowym, nawet tylko, by było dekoracją:

  • świeży szpinak lub natka pietruszki – na zielono
  • kurkuma – na żółto
  • w czerwonej kapuście – na niebiesko
  • w soku z buraków – na różowo

 

jajka naturalnie farbowane

jajka naturalnie farbowane

Jednym słowem nawet pisanki mogą być w kolorach tak lubianych przez styl skandynawski. Intensywność koloru zależy od  czasu farbowania. Warto pamiętać także o tym, by do wody dodać sól i ocet.

Jakość pisanek można podciągnąć nacierając je oliwą. Sprytny, prosty patent.

A na moim Pintereście znajdziesz 50 inspiracji, które mnie zachwyciły. Baw się dobrze!

 

 

Fotos: Źródło Pinterest.com